HOLIDAYS: Please note that games may be scheduled on long weekends and/or Statutory Holidays.
SCHEDULE UPDATED: March 16, 2023
Facility | Address | Directions/Notes | Nearest Sponsor Bar |
---|---|---|---|
A.C.T. Aquatic and Rec Centre | 2909 - 113 Ave | Google Map | Canadian Brewhouse Sherwood Park |
Alex Janvier School | 9535 167 St | Google Map | Canadian Brewhouse Lewis Estates |
Austin O'Brien | 6110 - 95 Ave | Google Map | MKT Whyte Ave/8101 Gateway Blvd |
Constable Dan Woodall | 315 Windermere Rd | Google Map | Canadian Brewhouse South |
Dr. Donald Massey J.H.S. | 5435 - 162 Ave | Google Map | Canadian Brewhouse North |
Edmonton Youth Basketball Academy | 7111 56 Ave NW | Google Map | MKT Whyte Ave/8101 Gateway Blvd |
Ivor Dent School | 11010 32 St NW | Google Map | Canadian Brewhouse Sherwood Park |
Kinsmen Court | 9100 Walterdale Hill | Google Map | Canadian Brewhouse Downtown |
kisêwâtisiwin School | 1434 - 80 St | Google Map | Canadian Brewhouse South |
Lillian Osborne H.S. | 2019 Leger Rd | Google Map | Canadian Brewhouse Windermere |
Saints Church | 6315 199 St NW | Google Map | Canadian Brewhouse Lewis Estates |
Shauna May Seneca | 2130 Wonnacott Way | Google Map | Canadian Brewhouse South |
St. Francis Xavier Sports Centre | 9240 - 163 St | Google Map | Canadian Brewhouse Lewis Estates |
The Meadows Rec Centre | 2704 - 17 St | Google Map | Canadian Brewhouse South |
Team Captains | |||
---|---|---|---|
1. | Cody R (EC) - The Midazoslammers
|
5. | Manuel A - Unprotected Sets |
2. | Kimmee F (EC) - Send Noods
|
6. | Lakhan K - Fresh Off The Couch |
3. | Parveen M - Yegerbombs
|
7. | Hanna W - Ace Holes |
4. | Dautsen D - Interracial Sets
|
8. | Brittany H - 21 Block Street |
Team Captains | |
---|---|
1. | Cody R (EC) - The Midazoslammers
|
2. | Kimmee F (EC) - Send Noods
|
3. | Parveen M - Yegerbombs
|
4. | Dautsen D - Interracial Sets
|
5. | Manuel A - Unprotected Sets |
6. | Lakhan K - Fresh Off The Couch |
7. | Hanna W - Ace Holes |
8. | Brittany H - 21 Block Street |
REGULAR SEASON SCHEDULE
TUESDAY, JANUARY 17, 2023 | |
---|---|
Alex Janvier - 8:00 PM | |
Match 1 | The Midazoslammers vs. Fresh Off The Couch |
Aunt Tina vs. Interracial Sets | |
Match 2 | The Midazoslammers vs. Aunt Tina |
Interracial Sets vs. Fresh Off The Couch | |
Constable Dan Woodall - 8:00 PM | |
Match 1 | Send Noods vs. Yegerbombs |
Unprotected Sets vs. 21 Block Street | |
Match 2 | Send Noods vs. 21 Block Street |
Yegerbombs vs. Unprotected Sets |
TUESDAY, JANUARY 24, 2023 | |
---|---|
Donald Massey - 7:30 PM | |
Match 1 | Send Noods vs. Unprotected Sets |
Aunt Tina vs. Fresh Off The Couch | |
Match 2 | Send Noods vs. Aunt Tina |
Fresh Off The Couch vs. Unprotected Sets | |
Edmonton Youth Basketball Academy - 9:00 PM | |
Match 1 | The Midazoslammers vs. Yegerbombs |
Interracial Sets vs. 21 Block Street | |
Match 2 | The Midazoslammers vs. 21 Block Street |
Yegerbombs vs. Interracial Sets |
TUESDAY, JANUARY 31, 2023 | |
---|---|
Shauna May Seneca - 7:00 PM | |
Match 1 | The Midazoslammers vs. Fresh Off The Couch |
Ace Holes vs. Yegerbombs | |
Match 2 | The Midazoslammers vs. Ace Holes |
Yegerbombs vs. Fresh Off The Couch | |
Alex Janvier - 8:00 PM | |
Match 1 | Send Noods vs. Interracial Sets |
Unprotected Sets vs. 21 Block Street | |
Match 2 | Send Noods vs. 21 Block Street |
Unprotected Sets vs. Interracial Sets |
TUESDAY, FEBRUARY 7, 2023 | |
---|---|
kisêwâtisiwin - Large - 7:30 PM | |
Match 1 | Send Noods vs. Yegerbombs |
Fresh Off The Couch vs. 21 Block Street | |
Match 2 | Send Noods vs. Fresh Off The Couch |
Yegerbombs vs. 21 Block Street | |
Ivor Dent - 8:30 PM | |
Match 1 | The Midazoslammers vs. Interracial Sets |
Ace Holes vs. Unprotected Sets | |
Match 2 | The Midazoslammers vs. Unprotected Sets |
Interracial Sets vs. Ace Holes |
TUESDAY, FEBRUARY 14, 2023 | |
---|---|
Shauna May Seneca - 7:00 PM | |
Match 1 | Send Noods vs. Interracial Sets |
Yegerbombs vs. Unprotected Sets | |
Match 2 | Send Noods vs. Unprotected Sets |
Yegerbombs vs. Interracial Sets | |
St. FX Centre - Gym 3 - 8:30 PM | |
Match 1 | The Midazoslammers vs. 21 Block Street |
Fresh Off The Couch vs. Ace Holes | |
Match 2 | The Midazoslammers vs. Fresh Off The Couch |
Ace Holes vs. 21 Block Street |
TUESDAY, FEBRUARY 21, 2023 All teams have a bye this week due to facility availabilty! |
---|
TUESDAY, FEBRUARY 28, 2023 | |
---|---|
Ivor Dent - 8:30 PM | |
Match 1 | Send Noods vs. 21 Block Street |
Yegerbombs vs. Fresh Off The Couch | |
Match 2 | Send Noods vs. Yegerbombs |
21 Block Street vs. Fresh Off The Couch | |
The Meadows - West - 8:45 PM | |
Match 1 | The Midazoslammers vs. Interracial Sets |
Unprotected Sets vs. Ace Holes | |
Match 2 | The Midazoslammers vs. Unprotected Sets |
Interracial Sets vs. Ace Holes |
TUESDAY, MARCH 7, 2023 | |
---|---|
A.C.T. - 6:00 PM | |
Match 1 | The Midazoslammers vs. Ace Holes |
Yegerbombs vs. 21 Block Street | |
Match 2 | The Midazoslammers vs. Yegerbombs |
21 Block Street vs. Ace Holes | |
Kinsmen Court #1 & #5 - 8:15 PM | |
Match 1 | Send Noods vs. Interracial Sets |
Unprotected Sets vs. Fresh Off The Couch | |
Match 2 | Send Noods vs. Unprotected Sets |
Interracial Sets vs. Fresh Off The Couch |
TUESDAY, MARCH 14, 2023 | |
---|---|
Austin O'Brien - 8:30 PM | |
Match 1 | Send Noods vs. Fresh Off The Couch |
Ace Holes vs. Yegerbombs | |
Match 2 | Send Noods vs. Ace Holes |
Yegerbombs vs. Fresh Off The Couch | |
Saints Church - 7:00 PM | |
Match 1 | The Midazoslammers vs. 21 Block Street |
Interracial Sets vs. Unprotected Sets | |
Match 2 | The Midazoslammers vs. Unprotected Sets |
Interracial Sets vs. 21 Block Street |
PLAYOFF SCHEDULE
All teams qualify for playoff or consolation games, but only those ranked in the top 4 after the regular season will compete for the league championship.
TUESDAY, MARCH 21, 2023 | |
---|---|
Shauna May Seneca - 7:00 PM | |
Match 1 | 5th Place - The Midazoslammers vs. 8th Place - Fresh Off The Couch |
6th Place - Interracial Sets vs. 7th Place - Unprotected Sets | |
Match 2 | Winner(5th vs. 8th) vs. Winner(6th vs. 7th) |
Loser(5th vs. 8th) vs. Loser(6th vs. 7th) | |
Lillian Osborne - Large - 8:30 PM | |
Match 1 | 1st Place - Yegerbombs vs. 4th Place - Ace Holes |
2nd Place - 21 Block Street vs. 3rd Place - Send Noods | |
Match 2 | Winner(1st vs. 4th) vs. Winner(2nd vs. 3rd) - League Champ Game! |
Loser(1st vs. 4th) vs. Loser(2nd vs. 3rd) |